2015 - 2016 mokslo metai

            Ukmergės ,,Šilo“ pagrindinės mokyklos  1b  klasės mokinukai, vadovaujami savo mokytojos  M. Baškienės, gruodžio 11 d. dalyvavo VšĮ Ukmergės sveikatos centro vykdomame projekte „Pirmosios pagalbos pamokėlės padėk sau ir kitiems“. Pamokėlę - praktinį užsiėmimą vedė pirmosios pagalbos lektorė Vitalija Motiejūnienė. Pirmokėliai mokėsi suteikti pagalbą sau ir savo draugams. Lektorė supažindino kaip saugiai elgtis supančioje aplinkoje ir pamokė kaip išvengti įvairių traumų. Mokinukai  mokėsi sutvarstyti žaizdas, sužinojo kokiu būdu galima greičiau sustabdyti bėgantį kraują iš nosies, išmoko taisyklingai naudotis pleistru. Stalo žaidimo pagalba, dėliodami spalvingas dėliones saugaus elgesio ir pirmos pagalbos temomis, įtvirtino įgytas žinias.

               Vaikai džiaugėsi  įgyta patirtimi ir padovanotomis knygelėmis, kurios padės prisiminti tai ką išmoko užsiėmimų  metu bei pasidalins išgirsta informacija su tėveliais.

 

Ukmergės ,,Šilo“ pagrindinės mokyklos

Mokytoja  Meilutė     Baškienė

 

 

Mūsų  mokyklos  trečiokai  laimėjo projekto ,, Sveikatiada“ konkursą  ,,Naujas maisto produktas‘‘

Konkurse dalyvavo 12 mokyklų ir 8 darželiai , trečiokai sukūrė net 45 naujus maisto produktus. Produktai buvo labai įvairūs .Tai ir burokėlių pyragas, kaštonų košė, grybų guminukai, ledai su brokoliais, varškė su brokoliais, arbūzų sūris,duona su kopūstais, kriaušių saldainiai, braškių sūris, jogurtas su pupelėmis, jogurtas su

 paprikomis ir avokadais, jogurtas su citrinomis, kakava su mėlynėmis, cukinijų keksiukai  ir kt.

Gruodžio 9 dieną buvome pakviesti į Kauno kolegiją viešojo maitinimo katedrą.Susitikome su VŠĮ,,Tikra mityba‘‘ direktore Danguole Gasparavičiene ir Raminta Bogušiene, Nijole-Janina Vasiliauskiene viešojo maitinimo katedros vedėja. Išklausėme paskaitą ,, Ar naujas maisto produktas gali būti sveikas‘‘, po to maisto labaratorijoje kartu su studentais vaikai gamino mūsų pasiūlytą burokėlių pyragą, daržovių apkepą, spaudė natūralias obuolių,morkų ir apelsinų sultis.Studentai pakvietė į puošnią salę kur vaikai degustavo pagamintus produktus.Trečiokai labai džiaugėsi susitikimu su Kauno kolegijos studentais, įgytomis žiniomis ir patirtimi.

 

                                                                Mokytoja        Nijolė Grotuzienė

 

 

 

           Daug metų Dukstynos pagrindinės mokyklos ir Trakų pradinės mokyklos mokytojus sieja šilta draugystė ir bendradarbiavimas. Pedagogai  pamečiui svečiuojasi  vieni pas kitus, veda seminarus, stebi pamokas, dalijasi gerąja patirtimi. Kūrybiškai bendraudami ir bendradarbiaudami, nuolat ieško naujovių, kad galėtų  kuo įdomiau organizuoti šiuolaikinį ugdymo(si) procesą.  

           Spalio 28 d. Dukstynos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos organizavo seminarą – edukacinę išvyką ,,Dvarų istorijos puslapiai pasaulio pažinimo pamokose“, į kurį pasikvietė Trakų pradinės mokyklos pedagogus. Seminaro tikslas – susipažinti su Ukmergės rajono dvarais ir jų istorija, įgytas žinias taikyti ugdymo(si) procese bei plėsti asmeninę informacinę patirtį. Svečius pasitiko ir pasveikino mokyklos direktorės pavaduotoja L. Lučanova bei pradinio ugdymo metodinio būrelio pirmininkė B. Mickuvienė. Dukstynos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos skaitė pranešimus apie Ukmergės miesto praeitį, miesto vardo kilmę, edukacinę veiklą rajone, pristatė vykdytus projektus.  Trakų pedagogai pristatė savo geriausiai pavykusius projektus, pasakojo, kaip taiko multisensorinį metodą ugdymo(si) procese, atvėrė dailės kūrybos paslapčių pasaulį.

          Po seminaro mokytojai vyko į edukacinę išvyką po Ukmergės dvarus, lankytinas vietas.  Jie aplankė Veprių krašto muziejų, Veprių dvarą, evangelikų reformatų bažnyčios griuvėsius Deltuvoje, susipažino su restauruojamo Siesikų dvaro istorija. Vyko į prezidento A.Smetonos gimtinę, į Užugirio dvarą, mokyklą Užulėnyje. Edukacinę išvyką baigė naujam gyvenimui atgimusiame Taujėnų dvare.

         Dėkojame gidei R. Pulkauninkaitei, kuri lydėjo pedagogus išvykoje ir pasakojo apie Ukmergės dvarus, jų praeitį.

 


                       Dukstynos pradinių klasių mokytoja Jolanta Ryliškienė

                       Spalio 9 diena ,, Košės diena‘‘

         Mūsų mokyklos pradinukai dalyvavo  įmonės ,, Malsena‘‘ organizuojamame Pasaulinės košės dienos projekte.

Iš ryto vaikai antro aukšto fojė atliko smagią rytinę mankštelę.

Po to mokytojos vaikams išdalino Malsenos greitai paruošiamą avižinių dribsnių košę  su braškėmis ir šokolado gabaliukais vienkartiniuose indeliuose. Mokytojos saugiai užplikė verdančiu vandeniu ir po 1 min. vaikai jau skanavo.

Vėliau išklausė Dribsio ir Dribsės rekomendacijų, kad nevargintų begėdis Alkis. Sužinojo  kurie produktai suteikia energijos, užpildė anketą.

Norime, kad mūsų vaikai nuo mažų dienų suprastų apie sveikos mitybos svarbą, atsisakytų nesveikų užkandžių ne tik mokykloje ar tuo metu kai yra stebimi tėvelių akių, tačiau taip pat, tai sąmoningai darytų ir tuo metu kai nėra prižiūrimi suaugusiųjų. Tikime, kad galime tai pasiekti parodydami vaikams, kad sveikas ir kokybiškas maistas tikrai gali būti skanus. O sveikai maitindamiesi ir reguliariai sportuodami vaikai jausis energingi, kupini jėgų, linksmi bei lengvai pasiekiantys savo tikslus.  

 

                                                              Mokytoja Nijolė Grotuzienė