2015 - 2016 mokslo metai

           Daug metų Dukstynos pagrindinės mokyklos ir Trakų pradinės mokyklos mokytojus sieja šilta draugystė ir bendradarbiavimas. Pedagogai  pamečiui svečiuojasi  vieni pas kitus, veda seminarus, stebi pamokas, dalijasi gerąja patirtimi. Kūrybiškai bendraudami ir bendradarbiaudami, nuolat ieško naujovių, kad galėtų  kuo įdomiau organizuoti šiuolaikinį ugdymo(si) procesą.  

           Spalio 28 d. Dukstynos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos organizavo seminarą – edukacinę išvyką ,,Dvarų istorijos puslapiai pasaulio pažinimo pamokose“, į kurį pasikvietė Trakų pradinės mokyklos pedagogus. Seminaro tikslas – susipažinti su Ukmergės rajono dvarais ir jų istorija, įgytas žinias taikyti ugdymo(si) procese bei plėsti asmeninę informacinę patirtį. Svečius pasitiko ir pasveikino mokyklos direktorės pavaduotoja L. Lučanova bei pradinio ugdymo metodinio būrelio pirmininkė B. Mickuvienė. Dukstynos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos skaitė pranešimus apie Ukmergės miesto praeitį, miesto vardo kilmę, edukacinę veiklą rajone, pristatė vykdytus projektus.  Trakų pedagogai pristatė savo geriausiai pavykusius projektus, pasakojo, kaip taiko multisensorinį metodą ugdymo(si) procese, atvėrė dailės kūrybos paslapčių pasaulį.

          Po seminaro mokytojai vyko į edukacinę išvyką po Ukmergės dvarus, lankytinas vietas.  Jie aplankė Veprių krašto muziejų, Veprių dvarą, evangelikų reformatų bažnyčios griuvėsius Deltuvoje, susipažino su restauruojamo Siesikų dvaro istorija. Vyko į prezidento A.Smetonos gimtinę, į Užugirio dvarą, mokyklą Užulėnyje. Edukacinę išvyką baigė naujam gyvenimui atgimusiame Taujėnų dvare.

         Dėkojame gidei R. Pulkauninkaitei, kuri lydėjo pedagogus išvykoje ir pasakojo apie Ukmergės dvarus, jų praeitį.

 


                       Dukstynos pradinių klasių mokytoja Jolanta Ryliškienė

                       Spalio 9 diena ,, Košės diena‘‘

         Mūsų mokyklos pradinukai dalyvavo  įmonės ,, Malsena‘‘ organizuojamame Pasaulinės košės dienos projekte.

Iš ryto vaikai antro aukšto fojė atliko smagią rytinę mankštelę.

Po to mokytojos vaikams išdalino Malsenos greitai paruošiamą avižinių dribsnių košę  su braškėmis ir šokolado gabaliukais vienkartiniuose indeliuose. Mokytojos saugiai užplikė verdančiu vandeniu ir po 1 min. vaikai jau skanavo.

Vėliau išklausė Dribsio ir Dribsės rekomendacijų, kad nevargintų begėdis Alkis. Sužinojo  kurie produktai suteikia energijos, užpildė anketą.

Norime, kad mūsų vaikai nuo mažų dienų suprastų apie sveikos mitybos svarbą, atsisakytų nesveikų užkandžių ne tik mokykloje ar tuo metu kai yra stebimi tėvelių akių, tačiau taip pat, tai sąmoningai darytų ir tuo metu kai nėra prižiūrimi suaugusiųjų. Tikime, kad galime tai pasiekti parodydami vaikams, kad sveikas ir kokybiškas maistas tikrai gali būti skanus. O sveikai maitindamiesi ir reguliariai sportuodami vaikai jausis energingi, kupini jėgų, linksmi bei lengvai pasiekiantys savo tikslus.  

 

                                                              Mokytoja Nijolė Grotuzienė

 

 

 

 

 

      Kiekvienas vaikas iš dalies yra

genijus, o kiekvienas genijus

iš dalies vaikas. 

A. Šopenhaueris

 


Проложить маршрут
от:
куда:

Šios dienos vardadieniai:

Mus lanko...

http://www.tuciai.lt

SaulyTUČIAI

 

Lyderių laikas

Lyderiu gali tapti kiekvienas!

 

 

 

 

Lietuvos vaikų ir jaunimo

           centras

 

http://www.lvjc.lt

           Šešios žąsys

    Logopedės tinklaraštis

http://sesioszasys.

blogspot.com/

        Austėjos blogas

    Tinklaraštis apie šeimą, vaikus ir švietimą

     http://www.austejosblogas.lt/

 

Knygos.ltwww.knygos.lt

http://www.seimoms.lt/

         http://it.main.lt/

Pirmiausia matau mokinį,
o tik paskui žinias, gebėjimus,
kompetencijas…
Esu įsitikinęs, kad mokykla
neturi ruošti gyvenimui,
mokykla turi būti gyvenimas.

Gediminas Jonauskas

Примечание: Обязательные к заполнению поля помечены *.